0
0

هشت گام برای داشتن ذهنیت مثبت

1522 بازدید
ذهنیت مثبت

ذهنیت مثبت _ داشتن انتظارات مثبت یکی از تکنیک های بسیار قوی است که با به کارگیری آن می توانید شخصی مثبت اندیش شوید و زندگی مثبت تر و بهتری را تضمین کنید.

گاهی اوقات ذهنیتی منفی پیدا کرده‌ و تصور می‌کنیم کنترلی روی زندگی خود نداریم. این اتفاق در دنیای کنونی چندان تعجب‌آور نیست. فقط کافیست صفحه اول یک سایت خبری را ببینید، حتی اگر آرام‌ترین شخص نیز باشید افسرده خواهید شد. این اتفاق برای همه می‌افتد ولی منفی دانستن کل دنیا یک قضاوت نادرست است. برچسب منفی زدن به همه‌چیز فقط باعث ناامیدی می‌شود.

بنر-مقاله-کتاب-چله-شکرگزاری بهرام بهاری

ذهنیت مثبت _ با آموزش و تمرین می توانید خودباوری و نگرش و ذهنیت مثبت بسیار بالایی را در خود پرورش دهید. برای داشتن ذهنیت مثبت ، هفت کلید وجود دارد:

 

1 – ذهنیت مثبت با گفتکوی درونی مثبت

با خودتان مثبت صحبت کنید و گفتگوهای درونی خود را کنترل کنید. از جملات تأکیدی مثبت روزانه، اول شخص و در زمان حال مانند «من خودم را دوست دارم!» «من می توانم!» «من احساس فوق العاده خوبی دارم!» و «من مسئول هستم!» استفاده کنید.
ما معتقدیم که 95 درصد احساسات شما با گفتگو های دورنی خودتان، درطول روز شکل می گیرد. واقعیت تلخ این است که اگر عمدا و آگاهانه با خودتان، مثبت و سازنده صحبت نکنید، ناخودآگاه به چیزهای ناراحت کننده که باعث نگرانی و عصبانیت می شود، فکر می کنید.

ذهنیت مثبت

2 – ذهنیت مثبت با تجسم مثبت

شاید قدرتمندترین توانایی شما، توانایی «تجسم» و دیدن اهدافتان است، به طوری که انگار همین الان به تحقق رسیده اند.
تصویری هیجان انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده آل تان بسازید و بارها و بارها آن را در ذهن مرور کنید. تمام پیشرفت های شما در زندگی، با بهبود بخشیدن به تصویرهای ذهنی شروع می شوند. هرچه خود را در درون تان ببینید، در دنیای خارج همان خواهید بود.

3 – افراد مثبت اندیش

انتخاب درست کسانی که با آن ها زندگی می کنید، کار می کنید و تعامل دارید، بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر می گذارد. همین امروز تصمیم بگیرید که با افراد برنده ، مثبت، شاد، خوش بین و کسانی که در زندگی اهداف بزرگ دارند و موفق هستند ، معاشرت کنید.
به هر قیمتی از افراد منفی دوری کنید. این افراد، سرچشمه اصلی بیشتر ناراحتی های زندگی هستند. مصمم شوید که از هم اکنون، دیگر افراد منفی و اضطراب آور را به زندگی تان راه ندهید.

4 – ذهنیت مثبت با خوراک ذهنی مثبت

سلامتی شما دقیقا به همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخورید و به خودتان برسید. همین طور سلامت ذهنی و روانی شما به همان اندازه ای است که ذهن خود را به جای «شیرینی های ذهنی» با «پروتئین های ذهنی» تغذیه کنید.
کتاب ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام بخش و انگیزه دهنده بخوانید. ذهن را با اطلاعات و ایده هایی که موجب تعالی و شادمانی می شوند و شما را نسبت به خود و آرزوهایتان مطمئن می سازند، تغذیه کنید.
هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده و مثبت گوش دهید. پیوسته به ذهن پیام های مثبت وارد کنید که باعث می شوند بهتر بیاندیشید و بهتر عمل کنید و در رشته کاری خود تواناتر و کارآمدتر باشید.
فیلم ها و برنامه های تلویزیونی آموزشی و مثبت تماشا کنید و مطالبی بخوانید که به دانش تان بیافزاید و به شما حس بهتری نسبت به خود و زندگی بدهد.

ذهنیت مثبت

5 – آموزش و پیشرفت درست

تقریبا در جامعه ما همه با منابع محدود و گاهی هم بدون سرمایه ، دست به کار می شوند. تقریبا تمام درآمد افراد، ابتدا با فروش خدمات شخصی حاصل می شود. تمام افرادی که امروزه در اوج هستند، زمانی در پایین ترین جایگاه بوده اند و بارها و بارها شکست خورده اند و به جایگاه های پایین تر نزول کرده اند.
معجزه آموزش و پیشرفت شخصی دراز مدت این است که شما را از فرش به عرش، از فقر به ثروت و از شکست به موفقیت و استقلال مالی می رساند. همان طور که جیم ران می گوید: «تحصیلات رسمی کمک می کند امرار معاش کنید، ولی آموزش های شخصی شما را ثروتمند می کند.»

6 – انتظارات مثبت

داشتن انتظارات مثبت یکی از تکنیک های بسیار قوی است که با به کارگیری آن می توانید شخصی مثبت اندیش شوید و زندگی مثبت تر و بهتری را تضمین کنید.
انتظارات شما، پیش گویی های شما از آینده خودتان است. یعنی آنچه شما با اطمینان منتظرش هستید، به احتمال زیاد به دست خواهد آمد.
از آنجا که خودتان انتظارات را انتخاب می کنید، همیشه بهترین ها را بخواهید و انتظار موفقیت داشته باشید.

ذهنیت مثبت

7- عادت های سلامتی مفید

از سلامت جسمانی خود حداکثر مراقبت را بکنید. همین امروز تصمیم بگیرید که تا سن 80 ،90 یا حتی 100 سالگی زندگی کنید و حتی در آن سن هم شاد و پرتحرک باشید.
غذاهای خوب، سالم و مغذی بخورید. کم و متعادل بخورید. یک رژیم غدایی عالی، تاثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکرات شما خواهد داشت.
تصمیم بگیرید به طور منظم ورزش کنید. حداقل 200 دقیقه در هفته را به پیاده روی، دو، شنا، دوچرخه سواری یا کار با دستگاه های ورزشی بپردازید. وقتی با برنامه و منظم ورزش می کنید، احساس شادمانی و سلامتی بیشتری دارید و نسبت به فردی که تمام بعدازظهر را روی کاناپه می نشیند و تلویزیون تماشا می کند، خستگی و فشار روانی کمتری خواهید داشت.

بیشتر بخوانید : مدیتیشن چیست و روشهای انجام مدیتیشن در خانه

8- ذهنیت مثبت با انجام مراقبه روزانه

درونی آرام و مثبت نگر از ذهنی آرام نشأت می گیرد. همان طور که روزانه برای تأمین انرژی جسم خود غذا می خورید، بهتر است که برای آرامش ذهن هم تدبیری بیندیشید. بهترین گزینه در این مورد انجام مراقبه و یا مدیتیشن روزانه است. مراقبه به شما کمک می کند تا به سکوت ذهن برسید و شادی درونی را تجربه کنید.

اگر این امر به صورت روتین و روزانه تداوم یابد باعث می شود که بسیاری از کشمکش های درونی که شاید سال ها با آن ها درگیر بوده اید التیام یابند و وقایع و اتفاقات روزانه هم تأثیری در شما نداشته باشند و با آرامش و آگاهی با هر اتفاقی برخورد کنید و به راحتی خشم و اضطراب و ناراحتی خود را کنترل کنید.

منبع: ریلکس سام وان

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahrambahari.com/?p=1948
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
بهرام بهاری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد هشت گام برای داشتن ذهنیت مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.