0
0

اهمیت دوست داشتن خود در زندگی

2330 بازدید
اهمیت دوست داشتن خود (بهرام بهاری) bahram bahari

دوست داشتن خود _ یکی از مزایای دوست داشتن خود این است که انسان از نظر روحی و جسمی سالم تر خواهد بود چرا که هر چه ما حال بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم کمتر به منفی ها توجه می کنیم و بیشتر سعی می کنیم که از زندگی لذت ببریم و همین یک مورد می تواند باعث ایجاد نشاط و سلامتی در جسم و روح شود.

فردی که خودش را دوست دارد معمولاً اتفاقات قشنگ تری در زندگی اش رخ می دهد چرا که هر چه قدر شما شادتر و حال بهتری داشته باشید به مراتب دستاوردهایی که در زندگی به دست می آورید زیباتر خواهند بود.

در همچنین مواقعی هست که دیگران به این افراد می‌گویند خوش شانس. در صورتی که در اینجا شانس مطرح نیست و این احساس خوب داشتن یک انتخاب است و هر فردی این را انتخاب کند می‌تواند از مزایای این حال خوب بهره مند شود.

نکته بعدی این هست که خیلی از افراد داشتن حال خوب خودشان را به بعد موکول می کنند. بگذار شغل بهتری پیدا کنم، بگذار همسر مناسب خودم را پیدا کنم، بگذار پولدارتر شوم و…اغلب این موارد فقط بهانه هستند تا حالی که اکنون داریم را حفظ کنیم؛ بنابراین در صورتی که تصمیم به این کار گرفته اید حتما اقدامی انجام دهید.

 

دوست داشتن خود - بهرام بهاری (bahrambahari)

 

چرا باید قبل از دیگران خودمان را دوست داشته باشیم؟

همه ما دوست داریم وقتی با کسی ملاقات می کنیم از آن فرد حس و حال خوب دریافت کنیم و هیچ کس دوست ندارد با انسانی که همه اش نق می زند و دائم با منفی ها دست و پنجه نرم می کند ارتباط داشته باشد.

هرقدر حالمان با خودمان بهتر باشد به مراتب نتایجی که در زندگی می گیریم بهتر خواهند بود و ارتباط های زیباتری هم با دیگران خواهیم داشت؛ بنابراین در صورتی که می خواهید دیگران شما را دوست داشته باشند و به شما توجه کنند اول باید خودتان را دوست داشته باشید.

 

نگاه اشتباه رایج درمورد دوست داشتن خود

برخی از افراد هستند که از موضوع خود دوستی تصور منفی دارند و فکر می کنند اگر انسانی خودش را دوست داشته باشد یعنی یک فرد خودشیفته و مغرور است در صورتی که این حرف کاملا اشتباه است و این یک باور نادرست است. از کودکی به ما گفته شده است که خودت را در مقابل دیگران کمتر نشان بده و همیشه طوری رفتار کن که به فرد مقابل نشان دهی که او از تو بالاتر است.

در صورتی که این رفتار کاملا اشتباه بوده و هست که متأسفانه در بسیاری از افراد به یک عادت تبدیل شده است و همیشه در مقابل دیگران خود را ذلیل نشان می دهند. در صورتی که می توانیم در حینی که به دیگران ارزش می دهیم و آن ها را گرامی می داریم خودمان را هم ارزشمند بدانیم و برای خودمان هم ارزش قائل باشیم.

 

دوست داشتن خود - بهرام بهاری (bahrambahari)

 

فرد خودشیفته چه کسی هست؟

فرد خودشیفته کسی هست که تنها و تنها به خودش اهمیت می دهد و ارزشی برای دیگران قائل نیست.

این فرد احساس می‌کند از همه بالاتر هست، معمولا این افراد دارای عزت نفس و اعتماد به نفس پایین تری هستند و دچار یک توهم هستند که احساس می کنند از هر جهت بر دیگران برتری دارند. معمولا این افراد دوستان و روابط کمی هم دارند.

اما موضوع ما افرادی هست که نه تنها غرور ندارند بلکه همان طور که خود را دوست دارند دیگران را هم دوست دارند و برای آن ها ارزش قائل هستند و همیشه سعی می‌کنند به دیگران احساس مهم و ارزشمند بودن بدهند.

معمولا افرادی که به دیگران توجه می کنند و به آن ها حس ارزشمندی می دهند وقتی در جمع ها قرار می گیرند به عنوان یک انسان جذاب و دوست داشتنی از آن ها یاد می شود.

هر چقدر شما حس و حال خوب نسبت به خودتان داشته باشید به همان میزان هم می توانید به دیگران این حس و حال خوب را منتقل کنید و هر چقدر هم که این حس بیشتر و قوی تر باشد از نظر آن فرد دریافت کننده شما فرد تأثیرگذارتری خواهید بود.

5/5 - (56 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahrambahari.com/?p=1366
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
بهرام بهاری
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اهمیت دوست داشتن خود در زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.